Hastane Asansörü Nedir, Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Blog

Hızlı tempolu yaşamın bu çağında, hastane yatağı ve sedye, hareketliliği artırmaktadır. Hastane asansörü, hastaların, yakınlarının, hasta yataklarının, sedyelerin, tıbbi ekipmanların, doktorların ve hemşirelerin güvenli hareketi için ideal bir çözümdür. Çünkü hastaneler, hareketliliğin çok olduğu yerlerdir. Birçok hasta bir bölümden diğerine taşınırken, tıbbi ekipman ve aletler de bir yerden başka bir yere taşınır. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, asansörler orada bir zorunluluktur. Zira, üç-dört kişinin bir sedyeyi iterken görüldüğü günler geride kalmıştır.

Tüm çok katlı hastanelerin binalarında asansör vardır. Yük kapasiteleri ve boyutları hastaneden hastaneye ve şirketten şirkete değişebilir. Az ya da çok, amaçları aynı kalır, hareketliliği arttırır ve bir yerden diğerine tıbbi ekipmanları taşımayı kolaylaştırır.

Ayrıca, bir hastanede asansör aynı zamanda hayat kurtarıcıdır. Hastanelerin düşmeler, motorlu araç çarpışmaları, ateşli silah yaralanmaları, yangın vb. nedenlerle ciddi yaralanmalara maruz kalan hastalara bakmak için acil binaları vardır. Böyle bir senaryoda asansör kurtarıcı görevi görür. Çünkü, her saniye önemlidir, her an hastanın hayatı tehlikede olduğu için önemlidir. Bir asansör, hastayı derhal uzman doktorların hastalıkları araştırdığı doğru bölüme yönlendirir. Bu yüzden bir hastanenin asansörü sorunsuz çalışmalıdır.

hastane asansörü

Hastane Asansörünün Özellikleri

Alan ve Verimlilik

Bir hastanede her zaman öncelik listesinde olan birkaç şey vardır. Birkaç örnekle anlayalım. Ciddi bir hastanın bir bölümden diğerine nakli, yoğun bakım ünitesinin bir kattan diğerine taşınması, yemek arabası ve oksijen gazlarının hareketi vb. acil müdahale gerektirir. Çünkü, zaman aşımı felaket olabilir. Bu nedenle, asansör geniş alana sahip ve verimli olmalıdır.

Minimum Gürültü

Hastane yatağı ve sedye asansörü, hastaların ve hastanenin gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Huzur sağlığı iyileştirdiği için minimum gürültü beklenir. Çünkü gürültülü ortam hasta için zararlıdır. Hastaya zarar verebileceğinden ani hareketler ve sarsıntılar olmamalıdır.

Güvenlik Testleri

Temel testler ve güvenlik önlemleri düzenli olarak yapılmalıdır. Yangından korunma sistemleri, acil durum ışıkları, alarm butonları, telefonlar vb. düzenli olarak kontrol edilmeli ve test edilmelidir. Böylece, herhangi bir güvenlik sorunu, tespit edilirse, hastanın güvenliği ile ilgili olduğu için gecikmeden derhal ele alınmalıdır.

İdeal Asansörü Seçin  

Bir hastane için asansör bir can simidi görevi görür. Bu nedenle, ideal bir asansör seçmek önemlidir. Kaliteden asla ödün vermeyin! Elsco Asansör ve Yürüyen Merdiven A.Ş. hastane asansörü seçiminde sizlere ideal bir çözüm sunar. Daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Yaşlı Asansörü Nedir, Nerelerde Kullanılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir