Kurumsal Asansör Firmaları

Blog

Asansörler, ilk ortaya çıktıkları dönemlerde daha çok endüstriyel alanlarda yük taşıma amacıyla kullanılmaktaydı. Zaman içerisinde teknolojinin gelişmeye başlaması ve çok katlı binaların inşa edilmesiyle birlikte, asansörlerin bu alanlarda insan taşımak amacıyla da kullanılabileceği fark edildi. İnsan taşıma asansörlerinin gösterdiği gelişim ve gördüğü talep, kısa süre içerisinde yük asansörlerinin bu konudaki esas rolünü ellerinden almıştır. Günümüzde de çok katlı yapılarda insanları katlar arasında taşımak için yaygın bir şekilde asansörlerden yararlanılmaktadır. Asansörlere olan talebin artması, bu konuda hizmet sunan firmaların sayısındaki artışı da beraberinde getirmiştir. Asansör firmaları başta asansör kurulumu için gerekli keşiflerin yapılması ve asansör projelerinin hazırlanması olmak üzere, bu projeye uygun şekilde kurulum yapmak, belirli aralıklarla asansör bakımlarını gerçekleştirmek ve asansörlerde meydana gelebilecek arızalara çözüm sunmak gibi bir dizi hizmeti bir arada sunmaktadır.

Asansör Firmaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

asansör-firmaları

Asansör firmalarının sayısındaki fazlalık, tüm firmaların aynı kalitede hizmet sunduğu gibi bir yanılgıya düşülmesine neden olmamalıdır. Asansör hizmetlerine olan talebin artması, bu alanda korsan olarak faaliyet gösteren firmaların da ortaya çıkmasına neden olmuştur. Alınacak hizmetten memnun kalınabilmesi adına asansör firmaları seçilirken bazı hususların göz önünde bulundurulması gereklidir. Bu hususları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Asansör konusundaki tüm hizmetler için kurumsal asansör firmaları tercih edilmelidir. Bu durum, asansör firması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Kurumsal olmayan ve yasal bir şekilde hizmet vermeyen firmalar, daha sonra yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında sorumluluk üstlenmemekte ve hizmet alan bireylerin çeşitli mağduriyetler yaşamalarına neden olabilmektedir. Bu yüzden de hizmet alınacak firmanın yasal olarak faaliyet göstermesine, kurulu ve sabit bir iş adresinin olmasına özen gösterilmelidir.
  • Hizmet alınacak asansör firmasının onaylı bir kuruluş tarafından verilmiş olan CE sertifikasına sahip olması da göz ardı edilmemesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Avrupa Birliği’nde kabul gören kalite standartlarını ifade eden bu sertifikaya sahip firmalardan alınacak hizmetler, memnuniyet ve kalite açısından gereklidir.
  • Asansör kurulumu ya da bakımı için hizmet alınacak asansör firmasının kolay erişilebilir olması da küçük gibi görünen önemli bir detaydır. Özellikle işin yapılacağı zamanlarda firmanın sürekli oyalaması, çalışanlara ve yetkililere ulaşılamaması gibi durumlar, büyük bir sorundur. Kurumsal asansör firmaları daima müşteri iletişimlerini güçlü tuttukları ve sürekli irtibatta oldukları için bu noktada da tercih sebebidir.
  • Asansör firması bünyesinde çalışan personelin deneyimli olmasına ve bu alanda yeterlilik belgesine sahip olmalarına da önem verilmelidir. Asansör kurulumu ve bakımı, uzmanlık gerektiren işlerdir. Bu işlerin deneyimsiz kişiler tarafından yapılmasının yaratacağı pek çok olumsuz sonuç bulunmaktadır.
  • Son olarak da asansör firmalarının aynı hizmet için sunacakları fiyata dikkat edilmesi gereklidir. Bu konuda detaylı bir araştırma yapılması ve kaliteli hizmet sunma potansiyeli olan firmalar arasından en uygun fiyat seçeneği veren tercih edilmelidir.

İlginizi çekebilir: Yürüyen Merdiven Firmaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir