asansör-firması

Sanayi Devrimi ile birlikte endüstriyel alanlarda taşıma işlerini kolaylaştırmak için tasarlanan asansörler, günümüze kadar yaşanan gelişmelerle birlikte daha fazla taşıma kapasitesine erişmiş ve daha kullanışlı hale gelmiştir. Bu gelişim sürecinde yaşanan gelişmeler, asansörlerin daha geniş bir kullanım alanına yayılmasına ve her geçen gün daha fazla ilgi görmesine neden olmuştur. Monşarj asansörler de bu doğrultuda geliştirilen asansör çeşitlerinden biridir. Yük taşıma asansörleri ile benzerlik gösteren ancak genellikle açık kabin olan bu asansörler, hafif ve orta ağırlıktaki yüklerin ya da servislerin taşınmasına yardımcı olmaktadır. 

Monşarj Asansörler Nerelerde Kullanılır?

Sağladığı yararlar ve kolaylıklar nedeniyle monşarj asansörler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu kullanım alanlarının başında restoranlar gelmektedir. Yemeklerin alt ya da üst katlarda hazırlandığı ve farklı katlara servis edilmesinin gerekli olduğu durumlarda monşarj asansörlerden yararlanılmaktadır. Ayrıca garsonlar tarafından toplanan boşların kısa yoldan mutfağa taşınmasında da monşarj asansörleri kullanılmaktadır. Aynı amaç doğrultusunda monşarj asansörlerinin kullanıldığı yerlerden biri de otellerdir. Özellikle kat sayısı yüksek olan otellerde oda servislerinin ya da yemek servislerinin yapılması için bu asansörlere başvurulmaktadır. Kütüphaneler de monşarj asansörlerin kullanım alanları arasında geniş bir yer tutmaktadır. İade edilen kitapların ait oldukları kata taşınmasında, görevli personelin sürekli katlar arasında inip çıkmasını engellemek amacıyla monşarj asansör kullanılmaktadır. 

Monşarj Asansör Seçiminde Önem Arz Eden Noktalar

Monşarj asansörler genellikle hafif ve orta ağırlıktaki yüklerin taşınmasını sağlayan asansör türüdür. Ancak yine de istenilen verimin elde edilebilmesi için monşarj asansör seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Her şeyden önce asansörün markasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Marka bilinirliği yüksek olan asansör markaları, itibarları zarar görmesin diye daha kaliteli asansörler imal etmekte ve sonrasında yaşanabilecek sorunlar karşısında da her türlü desteği sağlamaktadır. Bununla birlikte tercih edilecek monşarj asansörlerin garanti süreleriyle garanti kapsamlarına da dikkat edilmelidir. Garanti süresinin uzun olması ve kapsamının da geniş olması önemlidir. Ayrıca asansör yedek parçalarının ve servis ağının yaygın olması da gözden kaçırılmamalıdır. Olası arızalarda asansörün uzun süre kullanım dışı kalmasını engellemek için servis ağı yaygın olmalıdır.

Monşarj Asansörleri Fiyatları

Monşarj asansör fiyatları; tercih edilecek asansörün markasına, kalitesine, taşıma kapasitesine, kabin genişliğine ve motor gücüne göre değişiklik göstermektedir. Bunların yanında monşarj asansörlerinin fiyatlarına etki eden başka etkenler de mevcuttur. Bu yüzden de monşarj asansörleri için net bir rakamdan söz etme olanağı yoktur. Ancak günümüzde bu asansörlerin üretimini ve satışını yapan firmaların sayısının fazla olmasından dolayı, seçme olanağı da oldukça fazladır. Kaliteli monşarj asansörleri uygun fiyat ile alabilmek için detaylı bir araştırma yapılması gereklidir. Ancak monşarj asansör alırken fiyat her zaman kaliteden sonra düşünülmesi gereken bir unsur olarak görülmelidir.

Elsco Asansör ve Yürüyen Merdiven A.Ş. olarak araç asansörleri montajı, modernizasyonu ve servis ve bakım hizmeti sağlıyoruz.