Asansör Modernizasyonu Yapmanız İçin 3 Neden

Blog

Asansör modernizasyonu, yeni teknolojilere vakıf olmak, daha iyi performansa sahip olmak, güvenliği arttırmak ve hatta estetiğe güncel bir görünüm kazandırmak için asansörün kritik parçalarının yükseltilmesi işlemidir.

Bir mülk yöneticisi olarak, bir asansörün ne zaman onarıma karşı modernizasyona ihtiyacı olabileceğini her zaman bilemeyebilirsiniz. Asansörler tasarım gereği tipik olarak 20-25 yıl güvenilir hizmet sağlayacaktır. Ancak, sürekli kullanım ve hızla değişen teknolojilerle, sonunda bu ekipmanı yükseltmeniz gerekecek. Asansör modernizasyonu, çeşitli performans ve güvenlik avantajları sunar, güvenilir işlevselliği geri yükler,  verimliliği ve trafik akışını iyileştirir. ELSCO bu süreci anlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Aşağıda asansörlerinizin modernizasyonu hakkında bilmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır.

asansör

1. Güvenirlik ve Erişebilirlik

Asansörünüzün temel amacı, katlar arasında hızlı ve rahat ulaşım sağlamaktır. Ayrıca tekerlekli sandalye ve yürüteç kullanıcıları gibi hareket zorluğu çeken müşterilere erişilebilirlik sunar. Bina sakinleri ve kiracılar genellikle genel müşteri deneyimlerinin ve memnuniyetlerinin bir kısmını asansörlerin güvenilirliğine dayandırırlar.  Bu nedenle binanızın asansör ihtiyaçlarını değerlendirirken kilit bir faktör olmalıdır. Son 12 ayda asansörünüzle ilgili çok fazla şikayet gelmesi veya servis çağrılarının çok fazla olması asansör modernizasyonu ihtiyacının habercisi olabilir.

2. Performans ve Güvenlik

Modernleştirmeyi düşündüğünüzde, asansörlerinizin performansını ve güvenliğini kapsamlı bir şekilde değerlendirebilecek bir profesyonele ihtiyacınız olacak. Hızlanma ve yavaşlama, zemin seviyeleme doğruluğu, bekleme süreleri, titreşim, sesler ve kapı açma ve kapama süreleri gibi performans ve güvenlik faktörlerinin tümü dikkate alınmalıdır. Bu hayati alanlardaki zayıflıklar, genellikle asansörünüzün çalışmasının iyileştirilebileceği yolları ortaya çıkaracaktır. Tam modernizasyon en etkili yaklaşım olabilir. Fakat çoğu durumda zaman içinde bütçenizde daha küçük iyileştirmeler yapabilirsiniz. Ancak her iki durumda da iş için doğru şirketi tuttuğunuz sürece farkı göreceksiniz.

Bir göz atın : https://elsco.com.tr/engelli-asansoru-nedir.html

asansör

 

3. Kiracı Tutma

Bir kiracının daha iyi durumda olan başka bir binaya taşınma seçeneği varsa, çoğu bunu yapacaktır. İster apartman ister ofis binasını yönetin, kiracılarınız işlevsel bir alanda yaşamak ve çalışmak ister. Asansörün modernize edilmesi, elde tutma oranlarına yardımcı olabilir ve gelirin sabit bir oranda ilerlemesini sağlayabilir.

Bu yazımızda sizlere asansör modernizasyonu hakkında bilgi vermeye çalıştık. Asansörünüzün modernizasyon zamanı gelmiş ise buradan detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Bir göz atın : https://elsco.com.tr/asansor-revizyon-firmasi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler.htm

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir