Yürüyen Merdiven Firmaları

Blog

Yürüyen merdivenler, her ne kadar farklı bir isimle anılsalar da esasında asansör teknolojilerinin bir parçası olarak kabul edilmektedir. Yürüyen merdivenler, asansörden korkan ya da çeşitli nedenlerle asansör kullanmayan bireyler için tasarlanmış ve daha az tehlike barındıran araçlardır. Ancak yürüyen merdivenlerin çok katlı binalarda kullanılmaları mümkün değildir. Zira asansöre kıyasla daha yavaş çalışan yürüyen merdivenler, yüksek binalarda fazla zaman kaybı yaşanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yürüyen merdiven modelleri daha çok 2 ya da 3 katlı yapılarda tercih edilmektedir. Bununla birlikte aynı teknoloji ile çalışan, ancak daha çok yük taşımak için kullanılan yürüyen bant modelleri de bulunmaktadır.

yürüyen-merdiven-firması

Fabrika ve depolarda ürünlerin insan gücüne gereksinim olmadan bir noktada toplanmasını sağlayan bu bantlar hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlamaktadır. Yürüyen bant ve merdivenlere duyulan talebin artmasına paralel olarak, bu hizmetleri sunan firmaların sayısında da gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Yürüyen merdiven firmaları olarak adlandırılan bu firmalar, yürüyen merdiven bantlarla alakalı her türlü plan, kurulum ve bakım hizmeti sunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Engelli Asansörü Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yürüyen Merdiven Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

yürüyen-merdiven-firmaları

Yürüyen merdiven firmaları seçimi, üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konudur. Her ne kadar bu alanda hizmet veren firmaların sayısı fazla olsa da her firmanın kaliteli hizmet verdiğini söylemek mümkün değildir. Yürüyen merdivenler ya da bantlar için kalitesiz firmalardan hizmet almak ise çeşitli olumsuzlukların yaşanmasına yol açabilmektedir. Bu konuda hizmet alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

  • CE Sertifikası: Yürüyen merdivenler ya da yürüyen bantlar için hizmet alınacak firma seçerken, onaylı bir kurum tarafından CE sertifikası verilmiş olması büyük önem taşımaktadır. Avrupa Birliği’ne kalite, güvenlik ve daha farklı yönlerden uyumu ifade eden ve pek çok ülkede kabul gören bu sertifika, hizmet alınacak firmanın güvenilirliğini teminat altına almaktadır.
  • Kurumsal Firma: Yürüyen merdiven hizmeti almak için başvurulacak firmanın yasal ve kurumsal olması da üzerinde durulması gereken hususlar arasındadır. Günümüzde internetin de yaygın hale gelmesiyle birlikte bu mecralar üzerinden korsan olarak faaliyet gösteren kişi ya da resmi olmayan kurumlar ortaya çıkmıştır. Ancak bunlardan alınacak hizmetlerin kaliteleri garanti altında değildir. Bu yüzden de yasal olarak kurulu ve fiziki bir iş yeri bulunan firmalar tercih edilmelidir.
  • Uygun Fiyat: Yürüyen merdiven firmaları sayısındaki fazlalık, bu konuda rekabetin fazla olması ve daha uygun fiyat seçeneklerine ulaşmanın her zaman için mümkün olması anlamına gelmektedir. Bu yüzden de daha kaliteli hizmetleri daha uygun fiyatlara alabilmek için de çaba gösterilmelidir. Bunun için firmalar arasında detaylı bir araştırma yapmak ve kalite açısından tercih edilebilecek firmalar arasından en uygun fiyatlı olanını seçmek doğru olacaktır. Bu noktada fiyatın hiçbir zaman kalitenin önüne geçmemesine dikkat edilmelidir.

One thought on “Yürüyen Merdiven Firmaları”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir